Login |  Register |  help

Division 1 Sectional Seeds

Posted Friday, February 10, 2012 by Vincent Mercogliano

Division 1 sectional seeds

Posted by: Vincent Mercogliano - Posted in Uncategorized on Feb 07, 2012

99 – 1. Nick Barbaria (New Rochelle); 2. Kevin Rodriguez (Port Chester); 3. Jon Errico (Bryam Hills); 4. Brandon Fay (FL); 5. Alfredo Olmedo (Arlington); 6. Derek DiMarsico (North Rockland); 7. Jay Albis (John Jay-EF); 8. Tyler Gonska (Brewster); 9. Brian Hong (Clarkstown North); 10. James Kelly (Pearl River); 11. Matt Engert (Fox Lane); 12. Jordan Wallace (New Rochelle); 13. Joe Frezza (Mahopac); 14. Michael Carnevalle (Ossining); 15. Kevin Knox (Carmel); 16. John Wall (RC Ketcham).

106 – 1. Mike Parise (Brewster); 2. Blaise Benderoth (North Rockland); 3. Nick Tolli (Arlington); 4. Bryan Ferrandi (New Rochelle); 5. Mike DiNardo (Mahopac); 6. Alex Oliveto (Suffern); 7. Mike Seligson (Clarkstown North); 8. Alex Notaro (Clarkstown South); 9. Nick Engert (Fox Lane); 10. Manny Pragana (John Jay-EF); 11. Jack Wagner (Hen Hud); 12. Paul Caruso (Mahopac); 13. Alec Beresin (John Jay); 14. Scott Rodrigues (Fox Lane); 15. Robert Keltz (Scarsdale); 16. Eddie Tomaskovic (Carmel).

113 – 1. Troy Feniger (North Rockland); 2. Dylan Realbuto (Somers); 3. Alex Delacruz (Ossining); 4. John Muldoon (Pearl River); 5. Jon Alvarez (East Ramapo); 6. Zack Boker (Mahopac); 7. Travis Becker (Arlington); 8. Brian McLiverity (Clarkstown South); 9. Frank Surace (Fox Lane); 10. Mike Hodges (Scarsdale); 11. Dean Guevarra (Clarkstown North); 12. Kirby Atlas (Horace Greeley); 13. Mark Grant (Hen Hud); 14. Dominic Testa (John Jay-EF); 15. Warren Gabrillo (Fox Lane); 16. Max Valera (Mamaroneck).

120 – 1. Liam Erickson (Brewster); 2. Mark Settembrino (RC Ketcham); 3. Adit Thakur (Nyack); 4. Jake DiMarsico (North Rockland); 5. Jimmy Kaishian (Yorktown); 6. Ben Ettlinger (Fox Lane); 7. Joe Maida (Harrison); 8. Derrick Feliciano (Arlington); 9. Diego Giron (Port Chester); 10. Jose Rodriguez (North Rockland); 11. Dan Ferriera (Lakeland/Panas); 12. Rameek McKenzie (Yonkers); 13. Steve Richardson (Hen Hud); 14. Bing Bing Xie (Horace Greeley); 15. Sergei Meyer (Tappan Zee); 16. Pat Hogan (Pearl River).

126 – 1. Sam Speno (Fox Lane); 2. Matt Caputo (North Rockland); 3. Gavin Menchel (Harrison); 4. Tommy Gonska (Brewster); 5. Josh Simpfenderfer (RC Ketcham); 6. Danny Murphy (RC Ketcham); 7. Jon Russo (Horace Greeley); 8. Juan Pablo Loja (Sleepy Hollow); 9. Alec Lambiotte (John Jay); 10. Carlos Aponte (Tappan Zee); 11. Mike Camastro (Mahopac); 12. Daniel Jureller (Scarsdale); 13. Austin Fox (Clarkstown South); 14. Brandon Badger (Arlington); 15. Santiago Forero (New Rochelle); 16. Alex Graap (Somers).

132 – 1. Danny Ventura (Fox Lane); 2. Mike Morabito (RC Ketcham); 3. John Tambunting (Scarsdale); 4. Colby Kash (Clarkstown North); 5. Edwin Jiminez (Sleepy Hollow); 6. Kevin McDermott (Hen Hud); 7. Max Gomez (New Rochelle); 8. Jimmy Duncan (Brewster); 9. Kyle Santucci (Yorktown); 10. Luke Minasi (John Jay-EF); 11. Kyle Turchick (Somers); 12. David Polakoff (Harrison); 13. Mitchell Klein (Horace Greeley); 14. Vinny Martin (Arlington); 15. Fred Saintil (Mount Vernon); 16. Dan Walsh (Mahopac).

138 – 1. Jake Srednicki (Mahopac); 2. Tom Grippi (Fox Lane); 3. Charlie Garcia (Tappan Zee); 4. Christian Wassweiler (Beacon); 5. Joe Koshakow (Scarsdale); 6. Max Bachmeier (Mahopac); 7. James Desimone (Suffern); 8. Larry Courtien (Somers); 9. Dan DeStefano (Suffern); 10. Steve Moreno (Pearl River); 11. Mike D’Agostino (North Rockland); 12. Max Lukaswitz (Harrison); 13. Adam Meyer (Scarsdale); 14. Ari Faust (Fox Lane); 15. Reid Orlando (Clarkstown South); 16. Kessler Felix (Nyack).

145 – 1. Joe Mastro (Yorktown); 2. Mike Caputo (North Rockland); 3. Dale White (John Jay-EF); 4. Josh Perlmutter (Hen Hud); 5. Ryan Becker (Clarkstown North); 6. Giancarlo Morreale (Fox Lane); 7. Chris Pecora (Carmel); 8. James Laurent (New Rochelle); 9. Liam Gallagher (Clarkstown South); 10. Ibrahim Simreen (Yonkers); 11. Andrew Artrip (Suffern); 12. Kevin Ortiz (Sleepy Hollow); 13. Chen Shen (Scarsdale); 14. Jeff Dempsey (Rye); 15. Liam Heine (Somers); 16. Luka Pavicic (Mamaroneck).

152 – 1. Brian Realbuto (Somers); 2. Ben Miller (Mamaroneck); 3. Kyle McAlpin (Brewster); 4. Brad Marvin (RC Ketcham); 5. Desmond Djekovic (Tappan Zee); 6. Nick Didio (North Rockland); 7. Aaron Johnson (John Jay-EF); 8. Lance Perlmutter (Hen Hud); 9. Andrew Sion (Brewster); 10. Mark Lasar (Somers); 11. Justin Karas (Port Chester); 12. Brian Hackel (Scarsdale); 13. Tom Jensen (White Plains); 14. Jean-Paul Ospina (Sleepy Hollow); 15. Demetrius Rodrigues (New Rochelle).

160 – 1. Matt Pasqualini (Fox Lane); 2. Phil Siegel (Hen Hud); 3. Nick Giella (Suffern); 4. Dion Duran (Mamaroneck); 5. Devante Harrell (Ossining); 6. Anthony Scott (Arlington); 7. Gabe Palacios (Sleepy Hollow); 8. Aaron Gallagher (Mahopac); 9. Jonathan Leman (John Jay-EF); 10. Jacob Lynch (New Rochelle); 11. Daniel Poggoli (New Rochelle); 12. Chris Flynn (Pearl River); 13. Michael Peterson (Arlington); 14. Carlos Seminaro (White Plains); 15. Dylan Salamone (Mahopac); 16. DJ Dross (Beacon).

170 – 1. Aaron Butler (New Rochelle); 2. Jack Braun (Scarsdale); 3. Brenden Nunziata (Arlington); 4. Declan Myer (John Jay); 5. Steven Sabella (Yorktown); 6. Harry Erickson (Brewster); 7. Brett Perry (John Jay-EF); 8. Joe Simolocaj (Rye); 9. Valdon Djekovic (Tappan Zee); 10. Matt Oliva (Clarkstown South); 11. Angelo Revel (Somers); 12. Dennis Carroll (Tappan Zee); 13. Bryant Quichiz (Suffern); 14. Chris Manjuck (Fox Lane); 15. Brock Cvijanovich (Horace Greeley); 16. Kurt Schwarz (New Rochelle).

182 – 1. Jacob Berkowitz (Scarsdale); 2. Bruno Albertassi (Brewster); 3. Thomas Murray (Yorktown); 4. Ryan Boyle (North Rockland); 5. Michael Amato (Beacon); 6. Mike Rosenthal (John Jay); 7. Tome Marku (Clarkstown South); 8. Jonathan Stokes (New Rochelle); 9. Jason DiBenedetto (Somers); 10. AJ Alvarez (Carmel); 11. Billy Gossett (John Jay); 12. Beni Sinanaj (Tappan Zee); 13. Robert Hanaburgh (Arlington); 14. Michael Rodriguez (Suffern).

195 – 1. Mike Spinelli (Mahopac); 2. Deondre Pierce (Beacon); 3. Scott Wymbs (Horace Greeley); 4. Paul Okeke (Clarkstown South); 5. Matt Day (Arlington); 6. Ekpenede Imasuen (North Rockland); 7. Nick Giancaspro (Somers); 8. Trent Lofaro (Ossining); 9. Brian Gunderson (Byram Hills); 10. John Hartnett (Tappan Zee); 11. Murphy Wilson (RC Ketcham); 12. Tyrick Jackson (Suffern); 13. Wilmer Quintero-Martinez (Clarkstown South); 14. Trenton Floyd (John Jay); 15. TJ Lyons (John Jay-EF): 16. Max McMullen (Harrison).

220 – 1. Dom DeVita (Somers); 2. Tyler Lilly (New Rochelle); 3. Dan Clune (Fox Lane); 4. Chris McGann (Tappan Zee); 5. Jason Dorsainville (East Ramapo): 6. Bryan Burger (Suffern); 7. AJ Cesarini (Eastchester); 8. Steven O’Connell (Byram Hills): 9. Ethan Smith (John Jay); 10. Billy Marino (Horace Greeley); 11. Christian Zamano (Port Chester); 12. Matt Pascoe (RC Ketcham); 13. Tyler Otero (Mahopac); 14. Matt St. Onge (Clarkstown South).

285 – 1. Sean Barry (Hen Hud); 2. David Varian (Yorktown); 3. Michael Manni (Tappan Zee); 4. Brent Lobien (Horace Greeley); 5. Frank Curnaj (Sleepy Hollow); 6. Charles Francois (Nyack); 7. Tyler Vanderlinde (RC Ketcham); 8. Justin Douglas (New Rochelle); 9. Nick Holahan (Clarkstown South); 10. Andriy Lypchuk (Fox Lane); 11. Louis Talia (John Jay); 12. Conner Reigotti (North Rockland); 13. Anthony Campanelli (Somers); 14. Terry Hairston (Yonkers); 15. Clifford Joseph (Suffern).

This page was created in 0.0938 seconds on server 132